Lojra të rejaVeprimLojra vajzëQitjeGarashbord - kartë
Lojra TopaftësiLojra fëmijëluftën kundërMisterRPG - strategji
Lojërat Kërko

Faqe Hyrëse » Mister: 155 lojërat

plazh teen: përleshje Brady plazh
plazh teen:...
plazh teen: përleshje Brady plazh
Gjej të gjitha sendet e fshehur para kohe shkon jashtë!
oggy dhe Buburrecat: ndeshje Mania
oggy dhe...
oggy dhe Buburrecat: ndeshje Mania
Ndihmojë Oggy të gjeni të gjitha personazhet të njëjtë para kohe shkon jashtë!
Filmi teen plazh: bikers vs surfers
Filmi teen plazh:...
Filmi teen plazh: bikers vs surfers
Përputhen me gems për të zbuluar nëse ju jeni një biker apo Surfer!
Phineas dhe Ferb Star Wars: mjeshtrave Droid
Phineas dhe Ferb...
Phineas dhe Ferb Star Wars: mjeshtrave Droid
Ndihmojë Phineas dhe Ferb bëjë makina të mahnitshme për të mbledhur lagështi nga vaporators thyer!
ngrirë: parti bllok
ngrirë: parti...
ngrirë: parti bllok
Ndihmë Kristoff dhe shoku më i mirë Sven korrjes akull e tij për të shitur në mbretërinë e Arendelle!
dëmprurës: kompetencat e dëmprurës
dëmprurës:...
dëmprurës: kompetencat e dëmprurës
Ndihmojë dëmprurës udhëzojë Aurora në shtëpi dhe të mbrojtur veten nga ushtarët!
fairies disney: Pirate Kodi zanash
fairies disney:...
fairies disney: Pirate Kodi zanash
Zgjidhur fjalë për të ndihmuar fairies gjeni Blue Pixie Dust dhe për të marrë talentet e tyre prapa!
ben 10 lojë me bashkim pjesësh figure
ben 10 lojë me...
ben 10 lojë me bashkim pjesësh figure
Luaj Ben lojë bashkim pjesësh figure dhe ben 10 të tjera Omniverse lojë puzzle
bizhuteritë pokemon Krishtlindjeve
bizhuteritë...
bizhuteritë pokemon Krishtlindjeve
Ndihmë Pikachu marrë bizhuteritë e Krishtlindjeve! Shkëmbim një unazë me një unazë të ngjitur për të formuar një zinxhir horizontale ose vertikale të tre ose më shumë bizhuteritë.
Xhaxhai gjyshi: belly qese burim fitimi
Xhaxhai gjyshi:...
Xhaxhai gjyshi: belly qese burim fitimi
Përdorimi qese magjike Uncle gjysh Belly të mbledh të gjithë miqtë e tij në RV.
show i rregullt: Grevistët park
show i rregullt:...
show i rregullt: Grevistët park
Bust deri disa këmbët bowling në një betejë kokë me kokë puzzle shfaqur karaktere tuaj të preferuar Trego rregullt!
jimmy neutron: Shpëtim retroville
jimmy neutron:...
jimmy neutron: Shpëtim retroville
Mblidhni pjesë për pajisjen Debubbleotron dhe të shikojnë jashtë për ushtrinë Profesor vrenjtura të Magnetomozoids
Ora aventurë: një roll ëmbël
Ora aventurë: një...
Ora aventurë: një roll ëmbël
Ndihmojë kanellë Bun shpëtimi Finn
super hero skuadër xhelat
super hero...
super hero skuadër xhelat
Test njohuritë tuaja Marvel Super Hero në zotimeve të tonë krijues për xhelat!
puzzle super mini heronj
puzzle super mini...
puzzle super mini heronj
A keni atë që duhet të jetë një Super Puzzle Mini Hero? Crash disa orbs dhe gjeni!
gumball: verbër mashtrohen
gumball: verbër...
gumball: verbër mashtrohen
Anais ndihmojë të bëjë një rrugë për Gumball dhe Darvinit
Looney Tunes: Ja magjistar
Looney Tunes: Ja...
Looney Tunes: Ja magjistar
Ndihmë Daffy Duck Wizard gjejnë fuqinë magjike të fundit Celestia
Star Wars: Sith sulmi
Star Wars: Sith...
Star Wars: Sith sulmi
Përdorni fuqinë e anën e errët për të shtypur armiqtë tuaj
Testi johnny: pantallona të gravitetit
Testi johnny:...
Testi johnny: pantallona të gravitetit
Ndihmë Johnny provë zgjidh puzzles në gravitetit zero.
derë më derë
derë më derë
derë më derë
Ndeshje palë e miqve imagjinare para kohe shkon jashtë
Kampi Lazlo: dash kampim
Kampi Lazlo: dash...
Kampi Lazlo: dash kampim
Mblidhni snacks shëndetshme për të mbajtur Lazlo kalon nëpër mazes çmendur veshka kampit
Shtëpia e Anubis: sekretet brenda
Shtëpia e Anubis:...
Shtëpia e Anubis: sekretet brenda
Çfarë mysteries ju pret në Shtëpinë e Anubis? Explore dhomat dhe të mbledhë të dhëna.
johnny test: shpellë flash
johnny test:...
johnny test: shpellë flash
Ndihmë Test Johnny merrni në shtëpi për darkë në kohë me memorizimin e flashes kamera në shpellë
detentionaire: pushim nga
detentionaire:...
detentionaire: pushim nga
Zile paraburgimit është gati për unazë dhe Lee është askund më afër vendin e tij! Guide Lee dhe grup vullnetarësh të armatosur tij nëpër sallat e shkollës. Shko,, ngjiten llastiqe, shtytje pipëz saldimi, dhe të kandidojë përsëri në paraburgim pa u kapur
beyblade shqyej zonë
beyblade shqyej...
beyblade shqyej zonë
Connect Beyblades përputhen për të rritur energjinë tuaj për ndeshjen e ardhshme.
përmbushur mega ndeshjen tuaj përbindësh!
përmbushur mega...
përmbushur mega ndeshjen tuaj përbindësh!
Kostume së energjisë Rangers s Gallery dashuroj dhe helmeta nuk janë ndeshje për ju përbindësh mega! Gjej ndeshje tuaj përbindësh!
Shtëpia e Anubis: kënga e ëndrrave
Shtëpia e Anubis:...
Shtëpia e Anubis: kënga e ëndrrave
Mistere të reja presin në shtëpinë Anubis
Pink Panther dhe pals palë përputhen
Pink Panther dhe...
Pink Panther dhe pals palë përputhen
Kliko kartat për ndeshjen palë Panther Pink dhe Pals karaktere.
Penguins e Madagaskarit: hakmarrja e dr. vrimë ajrimi
Penguins e...
Penguins e Madagaskarit: hakmarrja e dr. vrimë ajrimi
Shuffle kujtimet dhe ndeshje kapiten për të bërë ata vetë Dr vrimë ajrimi së.
e tweety të bëjë një ndeshje
e tweety të bëjë...
e tweety të bëjë një ndeshje
Bëni një ndeshje me Tweety! Klikoni kartat për të rrokullisje e tyre mbi dy në një kohë. Nëse ata nuk përputhen, ju mund të provoni përsëri. Qartë bordit aq shpejt sa ju mund të dhe have fun!
Rangers pushtet ndeshje
Rangers pushtet...
Rangers pushtet ndeshje
Match Rangers saktë të njëjtën fuqi për të ju dhënë para kohe shkon jashtë
ben 10 puzzle fundit
ben 10 puzzle...
ben 10 puzzle fundit
Ben 10 Puzzle fundit!
ben 10 puzzle mania 2
ben 10 puzzle...
ben 10 puzzle mania 2
Le të provoni këtë lojë jashtezakonshme ben10 puzzle!
lirimin pokemon
lirimin pokemon
lirimin pokemon
Mblidhni fuqi për lirimin Pokemon. Për lirimin Pokemon vetëm të zëvendësojë pushtetin nga pozicioni për të lidhur tre ose më shumë Pokemon ngjashme në vija horizontale ose vertikale.
filxhan lojë
filxhan lojë
filxhan lojë
Gjej kupën që përmban topin!
Bongo topa
Bongo topa
Bongo topa
Qëllimi dhe xhiruar topa flluskë ndaj topa të tjera të lëvizin për të formuar një grup prej 3 ose më shumë topa të njëjtën ngjyrë.
bizhuteritë e lashtë
bizhuteritë e...
bizhuteritë e lashtë
Një mister Addictive ndeshje 3 lojë!
simpsons Bejeweled
simpsons Bejeweled
simpsons Bejeweled
Luajnë lojë klasike Bejeweled me karaktere Simpsons në peices. Pak e vështirë që të shkojë deri.
Dallimi muzg sagë
Dallimi muzg sagë
Dallimi muzg sagë
Gjej ndryshimet në këtë lojë Twilight!
Tarzan kokosit drejtuar
Tarzan kokosit...
Tarzan kokosit drejtuar
Ndihmë Terk dorëzojë coconuts të Tarzan! Vendi artikuj në xhungël të drejtpërdrejtë coconuts! Mundohuni të fituar pikë bonus gjatë rrugës!
mario fruta bubbles
mario fruta...
mario fruta bubbles
Mario dhe Princesha janë trishtues në këtë ditë të bukur me diell me lule, kërpudha, dhe bari nën pemë. Të përpiqet të bëjë princess aq i lumtur sa që ajo ndonjëherë mund të jetë nga picking frytet më të mirë ndonjëherë për të.
pokemon lidhje miqtë
pokemon lidhje...
pokemon lidhje miqtë
Vizatoni një linjë me miun lidh dy ose më shumë nga personazhet të njëjtë. Ju mund të tërheqë mbi hapësirat boshe, deri sa të ju lidhë karaktere të njëjtën
Scooby-Doo! ndeshje përbindësh
Scooby-Doo!...
Scooby-Doo! ndeshje përbindësh
Klikoni mbi grupet e 2 ose më shumë karaktere përputhen për të marrë pikë
Bakugan puzzle xhagajdar
Bakugan puzzle...
Bakugan puzzle xhagajdar
Ndihmë Bakugan merr pikë duke klikuar mbi topa të njëjtën ngjyrë për t'i hequr ato
bomboozle 2
bomboozle 2
bomboozle 2
Kliko një grup prej 3 ose më shumë të të njëjtës ngjyrë, pastaj klikoni përsëri për të hequr ato.
ben 10 fix statujë
ben 10 fix statujë
ben 10 fix statujë
Vendi pjesë të Ben10 në pozicionin e saktë brenda afatit kohor të
Pink Panther 2: mbikqyrjes sonia-s
Pink Panther 2:...
Pink Panther 2: mbikqyrjes sonia-s
Dëgjoni dhe shikoni për gjurmë! Watch rimorkio afër. Në fund të rimorkio, ju do të kërkohet një pyetje ...
ben10 luftë totale
ben10 luftë totale
ben10 luftë totale
Kjo është një tipik Cannon Bubble lojë me Ben 10 karaktere brenda flluska. Launch këto 10 flluska Ben nga poshtme të ekranit dhe të përpiqemi për të formuar grupe prej 3 ose më shumë flluska identike në zonën e sipërme
ben10: katër armë mister
ben10: katër armë...
ben10: katër armë mister
A jeni Ben10 tifoz? Mund të zgjidhur këtë mister?
elementet e bashkuar
elementet e...
elementet e bashkuar
Shfrytëzuar kompetencat e elementeve! Ndihmë kujdestarët të shfrytëzojë kompetencat e tyre të jashtëzakonshme në këtë mister Arcade
Hong Kong phu mahjong
Hong Kong phu...
Hong Kong phu mahjong
Hiq si pllaka shumë nga e lojës të jetë e mundur nga pairing deri grupe të dy në këtë version Hong Kong phu i lojës klasike
pastrimi Pet Shop
pastrimi Pet Shop
pastrimi Pet Shop
Magilla Gorilla aksidentalisht bumped një pirg e kafaze përkëdhelur dhe ata janë të gjithë në katin. Ndihmë Magilla pastrojë rrëmujën para se z. Peebles e sheh atë nëpërmjet krahasimit kafaze të të njëjtit lloj bashku!
gjueti për guri Kur
gjueti për guri...
gjueti për guri Kur
Match blloqe krijesë dhe përdorimin e kompetencave të veçanta për të shpëtuar cryptids nga Argost
Pushtimi skrull
Pushtimi skrull
Pushtimi skrull
Skrulls janë pushtimin e qytetit Super Hero. Mblidhni ekip dhe hero deri në humbjen e tyre duke përdorur aftësitë tuaja përputhen.
qielli stacker
qielli stacker
qielli stacker
Sky Stekerit është një lojë stacking mister që sfidat ju për të ndërtuar kulla tuaj të lartë si ju mund të dhe të zhbllokuar të veçantë vepra arti Pokemon gjatë rrugës
Rangers pushtet enigmë
Rangers pushtet...
Rangers pushtet enigmë
Bëni një pamje të Rangers Dino Thunder energjisë në veprim
ben 10 puzzle dyfishtë
ben 10 puzzle...
ben 10 puzzle dyfishtë
përfunduar një lojë të dyfishtë mister për të provuar se ju jeni një e vërtetë ben 10 fan!
Black Sun rrethim
Black Sun rrethim
Black Sun rrethim
vendin copa tuaj në mënyrë që ata të sulmojnë armiqtë copa në fuqi të plotë. ëmbël strategji puzzle game.
Beteja slam
Beteja slam
Beteja slam
ndeshje deri simbolet luftë para kohe shkon në betejë kritikoj!
Barbie në kërkim të madhe Scooby Doo
Barbie në kërkim...
Barbie në kërkim të madhe Scooby Doo
Barbie duhet të përpiqen dhe të kërkoni në zonën për të gjetur të dhëna dhe letra për të zgjidhur puzzle dhe gjeni se ku është i fshehur Scooby Doo
Faqe1 e 3 faqe.

12 3 »Lojërat popullore
elementet e bashkuarelementet e...
157,632 luan
elementet e bashkuar
Shfrytëzuar kompetencat e elementeve! Ndihmë kujdestarët të shfrytëzojë kompetencat e tyre të jashtëzakonshme në këtë mister Arcade
Scooby-Doo: ikin nga coolsonianScooby-Doo: ikin...
437,360 luan
Scooby-Doo: ikin nga coolsonian
Scooby është bllokuar në muze coolsonian. ndihmuar atë të gjejë rrugën e tij përmes tre salla exibit para se ai përfundon deri në shfaqje të përhershëm. klikoni për gjërat në dhoma për të gjetur dhe të përdorni detyrimeve. përdorim kokën tuaj për të detektiv një arratisje.
PupzzlePupzzle
125,811 luan
Pupzzle
ndihmë pupzzle pup mister të plotë të gjitha detyrat e tij të vogël në këtë pikë argëtim dhe cute pak dhe klikoni puzzle game!
bomboozle 2bomboozle 2
34,852 luan
bomboozle 2
Kliko një grup prej 3 ose më shumë të të njëjtës ngjyrë, pastaj klikoni përsëri për të hequr ato.
në zjarrnë zjarr
27,688 luan
në zjarr
dritë çdo zjarr kampi në hartë për të fituar. provoni ndriçim çdo fije bari për të zhbllokuar nivelet bonus! ruajtjen e zjarrit tuaj duke e vendosur atë në ujë. ri-ndez flaka tuaj me ndonjë burim të zjarrit që është në ekran. të parë për zona të djegur, një touc
plazh teen: përleshje Brady plazhplazh teen:...
2,372 luan
plazh teen: përleshje Brady plazh
Gjej të gjitha sendet e fshehur para kohe shkon jashtë!
Beteja slamBeteja slam
463,391 luan
Beteja slam
ndeshje deri simbolet luftë para kohe shkon në betejë kritikoj!
legjion i superheroes hypergridlegjion i...
445,798 luan
legjion i superheroes hypergrid
një lojë e bukur puzzle.
Testi memoTesti memo
65,873 luan
Testi memo
përpiquni të mbani mend ngjyra e çdo tullë. mënyrë në të cilën ju do të kërkohet nuk i përgjigjet radhës së paraqitjes.
Ice Age 3 puzzleIce Age 3 puzzle
573,197 luan
Ice Age 3 puzzle
a nice puzzle game Ice Age.
shpëtuar dhomë bruzshpëtuar dhomë...
83,729 luan
shpëtuar dhomë bruz
vënë së bashku copa në mënyrë që ju mund t'i shpëtojnë një dhomë tjetër që është i zënë ju
operacion overdomoperacion overdom
75,223 luan
operacion overdom
marr koha më e mirë dhe mënyra për të shmangur zbulimin kamera dhe roje.
super horr të përballet me-offsuper horr të...
251,862 luan
super horr të përballet me-off
edhe pse Kim Possible bën të duken lehtë .. ndeshur me të keqen merr disa praktikë! here s shansi yt për të marrë në Kim s super villains!
Xhaxhai gjyshi: belly qese burim fitimiXhaxhai gjyshi:...
1,953 luan
Xhaxhai gjyshi: belly qese burim fitimi
Përdorimi qese magjike Uncle gjysh Belly të mbledh të gjithë miqtë e tij në RV.
safari truritsafari trurit
55,410 luan
safari trurit
një trajner funny dhe të lehtë të trurit në të cilat keni luajtur disa lojra mini .. në fund të lojës ju merrni rezultatet tuaja personale.
RrotullimRrotullim
34,313 luan
Rrotullim
rrotullohen pjesë në rrethin e mëdha në mënyrë pozitat e tyre të përputhen me ato në rrethin e vogël.
pinguin kalojnëpinguin kalojnë
233,235 luan
pinguin kalojnë
vend blloqe akulli nëpër ujë për të ndihmuar mikut tonë pinguin bërë atë në anën tjetër!
përmbushur mega ndeshjen tuaj përbindësh!përmbushur mega...
29,472 luan
përmbushur mega ndeshjen tuaj përbindësh!
Kostume së energjisë Rangers s Gallery dashuroj dhe helmeta nuk janë ndeshje për ju përbindësh mega! Gjej ndeshje tuaj përbindësh!
Bakugan puzzle xhagajdarBakugan puzzle...
733,951 luan
Bakugan puzzle xhagajdar
Ndihmë Bakugan merr pikë duke klikuar mbi topa të njëjtën ngjyrë për t'i hequr ato
5 spot dallimet5 spot dallimet
45,318 luan
5 spot dallimet
mund të keni vend të pesë dallimet mes dy?