Lojra të rejaVeprimLojra vajzëQitjeGarashbord - kartë
Lojra TopaftësiLojra fëmijëluftën kundërMisterRPG - strategji
Lojërat Kërko

Faqe Hyrëse » bord - kartë: 51 lojërat

pixie uritur: ngutje korrjes
pixie uritur:...
pixie uritur: ngutje korrjes
Mblidhni ushqim për të gjithë fuzzies të vogla për të ngrënë këtë dimër!
kapiten Skidoo
kapiten Skidoo
kapiten Skidoo
Join Penguins në një lojë të çmendur të tetë çmendur!
Scooby-Doo: jinkies fabrika pelte
Scooby-Doo:...
Scooby-Doo: jinkies fabrika pelte
Match 4 prej shesheve të njëjtën pelte për të marrë pikë dhe të përfundojë misionin me Scooby-Doo stil. Nëse ju nuk përputhen me ngjyrat para se të mbush ekran-up, ju do të duhet për të filluar përsëri
pinguin shpëtuar
pinguin shpëtuar
pinguin shpëtuar
Ndihmë penguins kthehemi në Antarktik, duke hapur rrugën. Eliminimi copa duke u bashkuar me tre ose më shumë me të njëjtën figurë.
Flintstones blackjack
Flintstones...
Flintstones blackjack
shtëpi ju ka dhënë një kompliment $ 10.000 për të luajtur për bamirësi e zgjedhjes suaj! fat të mirë!
halloween Tripeaks
halloween Tripeaks
halloween Tripeaks
sillni në shtëpi i lumtur fantazma e Frankenstein dhe nusja e tij shtrigave në këtë trajtojnë diamant drithërues.
Aladdin mau-mau
Aladdin mau-mau
Aladdin mau-mau
një kartë e lojës.
Woobies
Woobies
Woobies
shpëtimit woobies bukur para shkatërron madhe ambos tyre! ndeshje të paktën 3 ose më shumë woobies me të njëjtën ngjyrë së bashku për të ndihmuar ata fluturojnë. zi woobie-bomba le të shpërthejnë të gjitha woobies bashkangjitur.
Skuadra bllok
Skuadra bllok
Skuadra bllok
të ndihmojë skuadrën e bllokut të marrim gjërat me vlerë e qytetit nga një infektimi të blloqeve bezdisshëm, të gjithë twists dhe kthehet të këtij enigmë unike! keni marrë atë që është e duhet të jetë një anëtar i forcave elite të paktën luftuar ndonjëherë?
marrëveshje ose pa marrëveshje
marrëveshje ose...
marrëveshje ose pa marrëveshje
ashtu si tregojnë tv, shihni sa para ju mund të merrni vetëm duke iu përgjigjur një pyetje të thjeshtë.
telashe majmun 2
telashe majmun 2
telashe majmun 2
drag radhë ose kolona, ​​me qëllim për t'u bashkuar me tre ose më shumë blloqe të njëjtën ngjyrë, kur ju bëni këtë blloqet e blu do të kthehet ari. të vazhdojë deri në panelin e tërë është ari.
ben 10 cannonbolt Pinball
ben 10 cannonbolt...
ben 10 cannonbolt Pinball
cannonbolt nisë në veprim në një betejë të gjitha-nga pinball.
polarity ben 10 tru e
polarity ben 10...
polarity ben 10 tru e
provë reflekset tuaja duke ndihmuar tru shpërndarë molekulat e afron!
Ice Age 2 meltdown
Ice Age 2 meltdown
Ice Age 2 meltdown
kjo është një si lojë Tetris.
pokemon: Shpërthimi avari
pokemon:...
pokemon: Shpërthimi avari
ju duhet të klikoni mbi grupet blloqet si me ngjyrë për t'i bërë ato të zhduken dhe të përpiqemi të qartë gjithë forumin, por shumë të shpejtë.
pokemon: legjenda i tmerrshëm
pokemon: legjenda...
pokemon: legjenda i tmerrshëm
lëvizur miun për të kristale aksioneve të së njëjtës ngjyrë në një kullë. klikoni butonin e miut për të krijuar një bashkim kullë. Kristal më shumë ju rafte në një kohë, aq më shumë pikë ju do të merrni nga bashkim kulla.
poker mario Video
poker mario Video
poker mario Video
dëgjoni best theme mario! vendin baste tuaj, klikoni mbi të merren dhe të mbajë apo të hidhni disa karta poker. A keni një ndjenjë të nxehtë mbretërore në duart tuaja?
Mariothello
Mariothello
Mariothello
ju e dini Othello lojë? kjo është një xhirim me Mario dhe miqtë e tij.
ben 10 omnimatch
ben 10 omnimatch
ben 10 omnimatch
shkëmbim pllaka dhe për të krijuar grupe përputhjen e tre ose më shumë ... have fun ...
super blux
super blux
super blux
blux vend të ngjashme së bashku për të hequr them.remove të gjithë ata për të zgjidhur puzzle.
mahjong në internet
mahjong në...
mahjong në internet
krejt të re mahjong me mbi 120 Layouts unike dhe grafika të jashtëzakonshme.
Texas Hold 'em
Texas Hold 'em
Texas Hold 'em
Objekti i kësaj loje është për të fituar para çdokujt tjetër. loja mbaron kur të dalë jashtë e të holla, ose kur të gjithë lojtar tjetër të drejtuar nga e para. kjo është një nga lojërat më të mira poker.
përbindësh Master
përbindësh Master
përbindësh Master
kjo është e mirë dueling lojë kartën ndonjëherë, si ju merrni të rregulloje kuvertë tuaj dhe të zgjedhin nga radhët e karta të ndryshme të llojeve të ndryshme me shumë surpriza.
Ronin diamant
Ronin diamant
Ronin diamant
qëllimi juaj këtu është që të korrigjoj dhe vënë kartat në rregull dhe karta ngjitje ngjyra duhet të jetë i alternuar. në qoftë se ju merrni mbërthyer, ju mund të ri-riorganizimi në kuvertë, por vetëm 3 herë.
Necronomicon
Necronomicon
Necronomicon
zgjidhni me mençuri që kartat ju përdorni dhe sulm me kundërshtarin tuaj. mbajë mendje e shëndoshë dhe jetë si ju të fitojë
Dukes of Hazzard mbajnë Five
Dukes of Hazzard...
Dukes of Hazzard mbajnë Five
ju do të konkurrojnë me daisy Duka në këtë lojë shumë të sexy poker. ju jeni të shpërndarë me 250 dollarë dhe ju duhet të fitojë kundër daisy të vërtetë i zgjuar për të zhbllokuar një seri të re të kartave Daisy. have fun dhe argëtohu!
diamant oldschool
diamant oldschool
diamant oldschool
rafte kartat nga ACE të mbretit, me mbretin në fund dhe ACE në krye.
Përplasja card
Përplasja card
Përplasja card
çdo lojtar fillon me 25 karta. goditi butonin marrëveshje për të marrë një kartë për çdo lojtar. lojtar me kartën më të lartë merr të dyja kartat! nëse të dy lojtarët kanë të njëjtën letër, do të ketë një përplasje kartë! tri karta nga çdo kuvertë do të jetë vend i të përballet me-down
poker Joker
poker Joker
poker Joker
objekt i poker shakaxhi është që të fillojë me pesë letra, dhe përmes discarding disa e kartave dhe të tjerët duke ndërtuar një dorë e cila përmban një nga një numri i kombinimeve të ndryshme të fituar të ngjashme me ato në lojë tabelën tradicionale të pesë karta d
darkë lojë
darkë lojë
darkë lojë
Secili nivel ka një marrëveshje të pozicioneve që të gjithë duhet të jetë e mbushur me mysafirë (të përfaqësuar me karta). ju duhet të lutemi të gjithë mysafirët tuaj për t'u kualifikuar për nivelin e ardhshëm. për të bërë këtë, ndeshje ngjyrat në të dy anët e çdo kartë mysafir. kartat e egra mund të repr
Kartat rafte
Kartat rafte
Kartat rafte
bëjë kollonat e kartave që numërimin deri në 21. imazhet janë me vlerë 10 pikë dhe ACE ka vlerë 1 ose 11.
machine poker
machine poker
machine poker
luajnë një lojë e bukur e poker dhe të dhe të luajë në raundin e bonusit për pikë më shumë. Kjo është një lojë cool poker në mënyrë të gëzojnë!
parakolp jack
parakolp jack
parakolp jack
këtë lojë parakolp jack është një përzierje e një lojë shkop polici, dhe një makinë Pinball. pjesa më e mirë e jack parakolp është që ju të luajë me 4 rreshta në të njëjtën kohë, duke e bërë këtë lojë shumë interesante dhe të plotë të veprimit. të përpiqet të bëjë kombinime që kanë një total prej 21 pikë (n
Black Jack
Black Jack
Black Jack
Vendi bast tuaj dhe kërkoni tregtari për të luajtur
le të shkojë
le të shkojë
le të shkojë
vetëm bast disa patate të skuqura dhe shtypni butonin marrëveshje dhe për të përcaktuar nëse dora juaj është me vlerë mbajtja apo në rënie. tregtari do të kthehet më shumë se një kartat e komunitetit dhe të vendosni nëse ju ende i doni për të mbajtur apo rënie. ka një tryezë pagim për të përcaktuar fitimet tuaja.
jacks i zi
jacks i zi
jacks i zi
vendin baste tuaj tani dhe do të marrë me sfidën e këtë djalë e zezë dhe e rrahën atë në këtë lojë ftohtë dhe argëtim të shkop polici. kanë të bëjnë fun!
qytet naive
qytet naive
qytet naive
rafte 5 blloqe njësoj për të bërë një ndërtesë.
blloqe zyra
blloqe zyra
blloqe zyra
një tjetër lojë Tetris.
Gems
Gems
Gems
gjeni kombinime të vlefshme të tri simboleve të njëjtën ngjyrë, pike dhe përpara në nivelet më të larta.
rënie magjike
rënie magjike
rënie magjike
çfarë rrëmuje në laborator alkimist. organizoni potions të formojnë grupe të paktën tre të njëjtën ngjyrë.
mahjong e madhe
mahjong e madhe
mahjong e madhe
ju do të keni për të marrë nga të gjitha pjesët në board.you mund të heqin pllaka të lirë identike.
Makos
Makos
Makos
ndihmë krijesa pak pyll. grupe formë e të paktën tre të njëjtën ngjyrë për të vendosur ato të lirë.
Aces lartë
Aces lartë
pre pirat
pre pirat
pre pirat
shkëmbim gems dhe për të marrë 3 ose më shumë në një rresht për sasi prenë pirat
humnerë
humnerë
9 dragons
9 dragons
9 dragons
Një lojë shumë të mirë në internet puzzle ku ju duhet të përputhen me tre në një linjë.
tri-peaks diamant
tri-peaks diamant
pesë
pesë
pesë
Grupi i të paktën pesë topa të njëjtën ngjyrë për të eliminuar ato. topat e më shumë që të merrni në të njëjtën kohë, të lartë do të shënuar. një top vetëm mund të zhvendoset nqs ekziston një rrugë të lirë për tjegull destinacion.
Bola
Bola
Bola
Ju mund vetëm shkëmbim të dy topa fqinje të njëjtën ngjyrë.
Znax
Znax
kopshtin zoologjik portier
kopshtin...
kopshtin zoologjik portier
kjo është një lojë fantastike mister, e cila mund të marrë pikë nga grupe të përputhen të 3 kafshëve në kohë të kufizuar.
   Lojërat popullore
rënie magjikerënie magjike
19,641 luan
rënie magjike
çfarë rrëmuje në laborator alkimist. organizoni potions të formojnë grupe të paktën tre të njëjtën ngjyrë.
ben 10 cannonbolt Pinballben 10 cannonbolt...
1,193,555 luan
ben 10 cannonbolt Pinball
cannonbolt nisë në veprim në një betejë të gjitha-nga pinball.
Përplasja cardPërplasja card
11,867 luan
Përplasja card
çdo lojtar fillon me 25 karta. goditi butonin marrëveshje për të marrë një kartë për çdo lojtar. lojtar me kartën më të lartë merr të dyja kartat! nëse të dy lojtarët kanë të njëjtën letër, do të ketë një përplasje kartë! tri karta nga çdo kuvertë do të jetë vend i të përballet me-down
kopshtin zoologjik portierkopshtin...
22,945 luan
kopshtin zoologjik portier
kjo është një lojë fantastike mister, e cila mund të marrë pikë nga grupe të përputhen të 3 kafshëve në kohë të kufizuar.
9 dragons9 dragons
25,785 luan
9 dragons
Një lojë shumë të mirë në internet puzzle ku ju duhet të përputhen me tre në një linjë.
pinguin shpëtuarpinguin shpëtuar
122,072 luan
pinguin shpëtuar
Ndihmë penguins kthehemi në Antarktik, duke hapur rrugën. Eliminimi copa duke u bashkuar me tre ose më shumë me të njëjtën figurë.
pre piratpre pirat
27,956 luan
pre pirat
shkëmbim gems dhe për të marrë 3 ose më shumë në një rresht për sasi prenë pirat
Kartat rafteKartat rafte
13,582 luan
Kartat rafte
bëjë kollonat e kartave që numërimin deri në 21. imazhet janë me vlerë 10 pikë dhe ACE ka vlerë 1 ose 11.
machine pokermachine poker
15,881 luan
machine poker
luajnë një lojë e bukur e poker dhe të dhe të luajë në raundin e bonusit për pikë më shumë. Kjo është një lojë cool poker në mënyrë të gëzojnë!
ben 10 omnimatchben 10 omnimatch
970,122 luan
ben 10 omnimatch
shkëmbim pllaka dhe për të krijuar grupe përputhjen e tre ose më shumë ... have fun ...
GemsGems
19,284 luan
Gems
gjeni kombinime të vlefshme të tri simboleve të njëjtën ngjyrë, pike dhe përpara në nivelet më të larta.
darkë lojëdarkë lojë
16,756 luan
darkë lojë
Secili nivel ka një marrëveshje të pozicioneve që të gjithë duhet të jetë e mbushur me mysafirë (të përfaqësuar me karta). ju duhet të lutemi të gjithë mysafirët tuaj për t'u kualifikuar për nivelin e ardhshëm. për të bërë këtë, ndeshje ngjyrat në të dy anët e çdo kartë mysafir. kartat e egra mund të repr
pixie uritur: ngutje korrjespixie uritur:...
2,258 luan
pixie uritur: ngutje korrjes
Mblidhni ushqim për të gjithë fuzzies të vogla për të ngrënë këtë dimër!
Skuadra bllokSkuadra bllok
40,759 luan
Skuadra bllok
të ndihmojë skuadrën e bllokut të marrim gjërat me vlerë e qytetit nga një infektimi të blloqeve bezdisshëm, të gjithë twists dhe kthehet të këtij enigmë unike! keni marrë atë që është e duhet të jetë një anëtar i forcave elite të paktën luftuar ndonjëherë?
parakolp jackparakolp jack
11,946 luan
parakolp jack
këtë lojë parakolp jack është një përzierje e një lojë shkop polici, dhe një makinë Pinball. pjesa më e mirë e jack parakolp është që ju të luajë me 4 rreshta në të njëjtën kohë, duke e bërë këtë lojë shumë interesante dhe të plotë të veprimit. të përpiqet të bëjë kombinime që kanë një total prej 21 pikë (n
NecronomiconNecronomicon
26,879 luan
Necronomicon
zgjidhni me mençuri që kartat ju përdorni dhe sulm me kundërshtarin tuaj. mbajë mendje e shëndoshë dhe jetë si ju të fitojë
përbindësh Masterpërbindësh Master
69,299 luan
përbindësh Master
kjo është e mirë dueling lojë kartën ndonjëherë, si ju merrni të rregulloje kuvertë tuaj dhe të zgjedhin nga radhët e karta të ndryshme të llojeve të ndryshme me shumë surpriza.
qytet naiveqytet naive
15,618 luan
qytet naive
rafte 5 blloqe njësoj për të bërë një ndërtesë.
diamant oldschooldiamant oldschool
20,924 luan
diamant oldschool
rafte kartat nga ACE të mbretit, me mbretin në fund dhe ACE në krye.
kapiten Skidookapiten Skidoo
3,107 luan
kapiten Skidoo
Join Penguins në një lojë të çmendur të tetë çmendur!