Lojra të rejaVeprimLojra vajzëQitjeGarashbord - kartë
Lojra TopaftësiLojra fëmijëluftën kundërMisterRPG - strategji
Lojërat Kërko

Faqe Hyrëse » RPG - strategji: 71 lojërat

Spongebob: mister rezidencë
Spongebob: mister...
Spongebob: mister rezidencë
Shpëtuar miqtë Spongebob me fantazmë goditjes tuaj vakum, por mos harroni, ju duhet të jetë i guximshëm. Ka katër kate për të marrë përmes - SpongeBob është në katin e parë, Sanjay dhe Craig në të dytë, mbajtës të familjes në të tretë, dhe Teenage Mutant Ninja Turtles janë në bodrum.
max çeliku: taktika turbo
max çeliku:...
max çeliku: taktika turbo
Të Ultralinks janë sulmuar Tokë. Përdorni Max Steel dhe shokët e tij nga N-Tek dhe më gjerë për të ndaluar këto pushtuesit e huaj dhe shtrydhje Makino
spongebob: legjenda e vdekur grykë malore sy
spongebob:...
spongebob: legjenda e vdekur grykë malore sy
Njihuni me karaktere nga Bikini Bottom, luftuar robots keqen dhe kandil deti, gjeni Bikini Bottom Booty për t'ju ndihmuar gjatë rrugës dhe ndiqni lë të kuptohet se për të gjetur William Krabs thesarin e humbur të gjatë!
ben10 fundit huaj mbrojtjes
ben10 fundit huaj...
ben10 fundit huaj mbrojtjes
Ndihmë ben10 mbrojtur valët e të huajve që vijnë. Duhet të luajnë!
Beteja e gjelbër fanar kartat
Beteja e gjelbër...
Beteja e gjelbër fanar kartat
Join me një njësi elite e zbatimit të ligjit galaktike - far Gjelbër Trupave! Ndërtimi i një koleksion të heronjve më të mira në univers.
mosha e mbrojtjes 3
mosha e mbrojtjes...
mosha e mbrojtjes 3
Beteja me 32 njësi, zhbllokuar 32 aftësi unike, përdorimin bazë të sistemit të përmirësuar pemë dhe mundi mbi 100 nivelet!
Perandoria e galaldur
Perandoria e...
Perandoria e galaldur
loja e shpie në galaldur se ku je në kontrollin e një nga krahinat. qëllimi kryesor i kësaj loje është për të pushtuar të gjitha krahinat, që ju keni për të marrë me forcë në betejat më emocionuese.
Final Fantasy zërit
Final Fantasy...
Final Fantasy zërit
ndihmojë Zërit Hedgehog humbjen kujdestari i vërtetë për të marrë gurin në këtë lojë RPG.
drejtuar zërit provë
drejtuar zërit...
drejtuar zërit provë
atë betejë me zërit në këtë betejë RPG kartë. mund të ju vazhdoni të mundë zërit në lojë e tij?
largohen nga vendi
largohen nga vendi
largohen nga vendi
sarah dhe Douglas kanë vendosur të largohen nga qyteti dhe kanë hapur një hotel në Francë. sigurohuni që atmosfera është e mirë dhe që klientët të shoqërohem me njëri-tjetrin në aktivitete të ndryshme.
mbrojtjes talentuar 4
mbrojtjes...
mbrojtjes talentuar 4
të mbrojtur kështjellën tuaj kundër të keqes që dëshiron për të shkatërruar atë në e katërt të kësaj serie lojë e madhe.
përfundimtare të mbrojtjes 2
përfundimtare të...
përfundimtare të mbrojtjes 2
zgjidh shtiza, ninjas dhe dragons! të mbrojtur territorin tuaj nga rrëshqanorët baddies me lojtarë të fuqishëm të energjisë!
vindex gladiator
vindex gladiator
vindex gladiator
misionin tonë në këtë lojë interaktive epike RPG aventurë është të luftojë në rrugën tuaj nëpërmjet të perandorisë për të vënë drejtësi në mbretit keqen që pushtoi Romën. armatosur me shpatën e tij i besueshëm dhe ndihmë nga vindex lashtë perëndive është gati për të.
Kombat luftëtarët
Kombat luftëtarët
Kombat luftëtarët
Nëse ju pëlqen lojra "karta magjike" ju do të love this version me karaktere nga Mortal Kombat. keni ndryshme duke luajtur mënyrat për të provuar aftësitë tuaja zgjedhjen e kartave të mirë se kundërshtari juaj.
radhën e vdekjes
radhën e vdekjes
radhën e vdekjes
një RPG burg - mund ta bëni atë të lumtur të mjaftueshme para se të vdes tip të dobët?
Naruto sim dating
Naruto sim dating
Naruto sim dating
ju jeni sakura, një ninja në fshatin muye. Misioni juaj është të ndihmojë e saj të përgatitur për raundin e fundit të provimit chuunin.
transformatorët Armada
transformatorët...
transformatorët Armada
mbrojtjen e imja aq kohë sa ju mund të!
gear betejë
gear betejë
gear betejë
rishkruajë historinë dhe të pushtuar botën me ose SHBA, Rusia apo Kina.
luftës bug
luftës bug
luftës bug
hyjnë në territorin e milingonave të uritur dhe të Roaches! eliminimin total të armikut është e vetmja mënyrë për të siguruar mbijetesën e llojeve tuaj.
shosh kokat 5
shosh kokat 5
shosh kokat 5
shosh kokat 5 është kthyer. 20 misionet e intensive, veprim deri afër revole, ndërveprim karakter, modes kritike, 9 armët e zgjedhjes, rroba me porosi, cheats bonus dhe më shumë. Vinnie është kthyer në qytet dhe duke bërë atë që ai e bën më të mirë ... sifting kokat. por një assass vdekjeprurëse
detektiv grimoire
detektiv grimoire
detektiv grimoire
agjent grimoire është një hatless krim-solver caktuar për të gjetur vrasësin e Hugh Everton. ju do të keni në pyetje të dyshuarit për të nxjerr në dritë detaje për vendin e krimit, gjueti për fakte dhe mbledhur prova.
bot arena 2
bot arena 2
bot arena 2
një nga lojrat flash thellë dhe më të përparuara ndonjëherë. bot arena 2 është edhe versioni i përmirësuar shumë të arenën bot origjinal. në botarena është roli juaj për të hartuar dhe për të ndërtuar një ekip të bots, të cilat ju mund të përdorni për të fituar kampion botarena filxhan.
kryekomandantëve thirrje për të armëve
kryekomandantëve...
kryekomandantëve thirrje për të armëve
dërgoni ushtarët tuaj në shtigjet e duhur në mënyrë që ata të ndeshen me trupat e armikut. marrë përsipër në hartë!
toytown Tower Defense
toytown Tower...
toytown Tower Defense
një nga lojërat më të mirë td me grafikë të madh dhe shtigjet e madhe për të mbrojtur. upgrade turrets dhe më shumë!
mbrojtjes ushtarëve
mbrojtjes...
mbrojtjes ushtarëve
pajisur kullat e tua me armë dhe të vendosur të cilën armiqtë e ata do të xhiruar. mendoj se pari para se të vendosja.
flash perandoritë
flash perandoritë
flash perandoritë
një tjetër lojë e mbrojtjes kullë e krijimit kullat dhe mbajtjen valët e armiqve në gji.
gjueti shtrigash nooboo mary
gjueti shtrigash...
gjueti shtrigash nooboo mary
artikuj setup dhe objektet që i mbajnë njerëzit e qyteteve nga arritja shpellë tuaj, ku ju festës mbi fëmijët.
moshën e luftës
moshën e luftës
moshën e luftës
nëpërmjet pesë moshave të ndryshme të evolucionit, ju duhet të mbijetojnë duke i sulmuar të gjithë që njerëzit e keqe parahistorike.
Strategjia e mbrojtjes
Strategjia e...
Strategjia e mbrojtjes
luftën kundër kompjuterit nga shtiza, në kalë, me tanke, me anijet shkatërrues. duhet të luajnë!
Bloons Tower Defense 2
Bloons Tower...
Bloons Tower Defense 2
everybodies kthimit me një tjetër zhanër preferuar lojë të mbrojtjes kullë bloon.
erërat stuhi
erërat stuhi
erërat stuhi
ndërtuar turrets tuaj në kullë tuaj, vini e cila turrets të doni, dhe përmirësimin e tyre gjatë gjithë lojës.
backyards gumëzhimë
backyards...
backyards gumëzhimë
Setup ndërtesat tuaja bug, përmirësuar ato, kullat setup, zgjidhni njësitë e bug dhe sulm.
Shkolla luftërat
Shkolla luftërat
Shkolla luftërat
marrë përsipër shesheve dhe rritet ekipin tuaj të mëdha. të tjerët të luftuar duke u përpjekur për të marrë sheshin e njëjtë.
mbrojtës mbajnë derr shenjtë
mbrojtës mbajnë...
mbrojtës mbajnë derr shenjtë
Setup kullat e tua dhe për të mbajtur armiq nga bërë rrugën e tyre deri thi shenjtë
viasol 2
viasol 2
viasol 2
lojëra të mira web strategji të vijnë rreth vetëm aq shpesh. Kjo është një nga ato raste.
moshën e feudalizmit
moshën e...
moshën e feudalizmit
ndërtuar ushtrinë tuaj, vini vende për të sulmuar, të përmirësuar përmes dyqan dhe më shumë.
slitë rul 3
slitë rul 3
slitë rul 3
ndërtuar park tuaj temë dhe për të krijuar rides për njerëzit. të bëni të holla dhe të përpiqen për të marrë 1500 njerëz për të vizituar
samurai mbrojtjes
samurai mbrojtjes
samurai mbrojtjes
mbrojtur dojo duke ndërtuar forcat tuaj samurai për të luftuar dhe mposhtur valët e ardhshëm armikut.
Bloons Tower Defense
Bloons Tower...
Bloons Tower Defense
Bloons janë të sulmuar. Setup tegel tuaj duke hedhur majmunë dhe të tjera "kullat", për të pop balona.
crimsonland frëngji mbrojtjes
crimsonland...
crimsonland frëngji mbrojtjes
mbrojtur pozitën tuaj si ju xhiruar anije të vogla dhe të mëdha në hyrje.
Pushtimi taktike mbrojtjes
Pushtimi taktike...
Pushtimi taktike mbrojtjes
blej një frëngji dhe njerëzit e ushtrisë për të mbrojtur pozicionin tuaj. përmban një numër të madh të artikujve dyqan për të përmirësuar
anti Tower Defense
anti Tower Defense
anti Tower Defense
përdorin strategji për të marr drejtimin dhe njësitë ju lirimin në këtë lojë të mbrojtjes anti kullë.
Celtic fshat
Celtic fshat
Celtic fshat
kontrollin e fshatarëve dhe për të mbajtur ato punojnë për të mbajtur në fshatin frytshëm
pedopriest operacion
pedopriest...
pedopriest operacion
të mbajtur nga priftërinjtë duke u kapur të kesh kënaqësi me fëmijët e vegjël. kjo është soo gabuar.
hakmarrje të rrinë
hakmarrje të rrinë
hakmarrje të rrinë
një kullë Stickman mbrojtjes lojës. mbajtur stickmen të shpëtojnë nga kompjuteri duke krijuar.
flash rrethi
flash rrethi
flash rrethi
lojë e mbrojtjes kullë që lojtarë flash kanë qenë rreth përçart. Skema kulla të takeout armikut.
nëntokësore të ushtrisë
nëntokësore të...
nëntokësore të ushtrisë
mund të menaxhuar perandori e biznesit tuaj duke mbrojtur atë me ushtarë dhe përmirësimin e ushtarake tuaj?
tempull kujdestari
tempull kujdestari
tempull kujdestari
mbrojtur tempull duke ngritur kulla mbrojtëse tuaj për të mbajtur monsters nga sulmi.
mbrojtës
mbrojtës
mbrojtës
vendin e karaktere tuaj në platformat katrore. një tjetër lojë e mbrojtjes kullë për ju për të shijuar.
taktika 100 lindje të gjalla
taktika 100...
taktika 100 lindje të gjalla
një boardgame strategjik me copa se lëvizje dhe sulm njëri-tjetrin. të gjitha bazohen në pushtet dhe aftësi.
Fermer
Fermer
Fermer
ndërtimin e kopshtit tuaj dhe të holla. mos harroni një hap në rritje ose ju nuk mund të merrni të korrave.
avatar zjarr ndesh breshëri komb
avatar zjarr...
avatar zjarr ndesh breshëri komb
varkë përreth dhe sulm fshatrat e dobët. nuk të kujdesshëm për të sulmuar fshatrat fuqishme.
hajdut banka
hajdut banka
hajdut banka
përdorimin ekipin tuaj të crooks, secili me aftësitë e tyre për ta bërë atë nëpërmjet nivelit dhe vjedhin paratë.
mbrojtjes shoku
mbrojtjes shoku
mbrojtjes shoku
vend turrets ku ju mendoni se ata do të bëjë dëm më të mirë. shkatërroj armiqtë e ardhshëm.
Flash element TD
Flash element TD
Flash element TD
të ndërtuar kulla tuaj roje në vende të vendosur strategjike të vrarë armikut.
Plantasia
Plantasia
Plantasia
një lojë strategji që sillet rreth mbjelljes kopshtit tuaj dhe të gjitha aspektet e përfshira me atë.
kalbur sulm
kalbur sulm
kalbur sulm
dhënë disa njerëzve ju duhet të vrasin të gjithë zombies në këtë zonë.
luftarake lidhje
luftarake lidhje
luftarake lidhje
lojë klasike e battleships në një lojë flash. luajtur kundër ai.
sulmit agresiv
sulmit agresiv
sulmit agresiv
lëvizin fëmijët në pozita, fantazmat sulm, fëmijët lëvizin si një grup apo individualisht.
siguria 2
siguria 2
siguria 2
Dodge kamerat dhe rojet për të shpëtuar.
Faqe1 e 2 faqe.

12 »Lojërat popullore
siguria 2siguria 2
39,237 luan
siguria 2
Dodge kamerat dhe rojet për të shpëtuar.
frëngji të mbrojtjesfrëngji të...
44,080 luan
frëngji të mbrojtjes
turrets setup në pozicione taktike për të shkatërruar armiqtë.
fratboy dashurën Tower Defensefratboy dashurën...
28,692 luan
fratboy dashurën Tower Defense
Skema kullat për të mbrojtur kështjellën dashurin tuaj. ngritur kullat në mënyrë që ata të marrin poshtë armiqtë e shpejtë
përfundimtare të mbrojtjes 2përfundimtare të...
63,944 luan
përfundimtare të mbrojtjes 2
zgjidh shtiza, ninjas dhe dragons! të mbrojtur territorin tuaj nga rrëshqanorët baddies me lojtarë të fuqishëm të energjisë!
zoti i fushatës të luftëszoti i fushatës...
31,126 luan
zoti i fushatës të luftës
ditë të mira e janë të gjatë. zvarriten janë të vendosur për të përgatitur një fushatë kundër racës njerëzore. përgatitur mbrojtjen tuaj kundër valët afron të zvarriten. nuk e le të plotë ata janë rrugë. bëjnë këtë duke ndërtuar bazën tuaj të cilat përbëjnë të mbrojtjes për të
nëntokësore të ushtrisënëntokësore të...
34,050 luan
nëntokësore të ushtrisë
mund të menaxhuar perandori e biznesit tuaj duke mbrojtur atë me ushtarë dhe përmirësimin e ushtarake tuaj?
kalbur sulmkalbur sulm
40,850 luan
kalbur sulm
dhënë disa njerëzve ju duhet të vrasin të gjithë zombies në këtë zonë.
FermerFermer
88,355 luan
Fermer
ndërtimin e kopshtit tuaj dhe të holla. mos harroni një hap në rritje ose ju nuk mund të merrni të korrave.
detektiv grimoiredetektiv grimoire
28,539 luan
detektiv grimoire
agjent grimoire është një hatless krim-solver caktuar për të gjetur vrasësin e Hugh Everton. ju do të keni në pyetje të dyshuarit për të nxjerr në dritë detaje për vendin e krimit, gjueti për fakte dhe mbledhur prova.
samurai mbrojtjessamurai mbrojtjes
75,609 luan
samurai mbrojtjes
mbrojtur dojo duke ndërtuar forcat tuaj samurai për të luftuar dhe mposhtur valët e ardhshëm armikut.
Perandoria e galaldurPerandoria e...
53,598 luan
Perandoria e galaldur
loja e shpie në galaldur se ku je në kontrollin e një nga krahinat. qëllimi kryesor i kësaj loje është për të pushtuar të gjitha krahinat, që ju keni për të marrë me forcë në betejat më emocionuese.
avatar zjarr ndesh breshëri kombavatar zjarr...
538,887 luan
avatar zjarr ndesh breshëri komb
varkë përreth dhe sulm fshatrat e dobët. nuk të kujdesshëm për të sulmuar fshatrat fuqishme.
mbrojtjes ajrore 3mbrojtjes ajrore 3
24,075 luan
mbrojtjes ajrore 3
një bazë strategjike mbrojtur sim.
mbrojtjes shokumbrojtjes shoku
52,373 luan
mbrojtjes shoku
vend turrets ku ju mendoni se ata do të bëjë dëm më të mirë. shkatërroj armiqtë e ardhshëm.
taktika 100 lindje të gjallataktika 100...
86,435 luan
taktika 100 lindje të gjalla
një boardgame strategjik me copa se lëvizje dhe sulm njëri-tjetrin. të gjitha bazohen në pushtet dhe aftësi.
gear betejëgear betejë
211,576 luan
gear betejë
rishkruajë historinë dhe të pushtuar botën me ose SHBA, Rusia apo Kina.
mbrojtës mbajnë derr shenjtëmbrojtës mbajnë...
43,312 luan
mbrojtës mbajnë derr shenjtë
Setup kullat e tua dhe për të mbajtur armiq nga bërë rrugën e tyre deri thi shenjtë
transformatorët Armadatransformatorët...
781,319 luan
transformatorët Armada
mbrojtjen e imja aq kohë sa ju mund të!
Beteja e gjelbër fanar kartatBeteja e gjelbër...
336,858 luan
Beteja e gjelbër fanar kartat
Join me një njësi elite e zbatimit të ligjit galaktike - far Gjelbër Trupave! Ndërtimi i një koleksion të heronjve më të mira në univers.
PlantasiaPlantasia
20,699 luan
Plantasia
një lojë strategji që sillet rreth mbjelljes kopshtit tuaj dhe të gjitha aspektet e përfshira me atë.